Buradasınız : Uzaktan Eğitim
Türkçe
English
Salı, 19.06.2018

Teknik Destek İçin: Hüseyin Aksoy

email: uzem(at)giresun.edu(dot)tr

Tel: 0541 513 40 13

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR?

                Uzaktan Eğitim; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin kampüse gelme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.

UZAKTAN EĞİTİMDE DERSLER NASIL İŞLENİR?

                Uzaktan Eğitim kapsamında yürütülen dersler ders programlarında belirtilen gün ve saatlerde canlı olarak interaktif ortamda işlenir. Dersler kayıt altına alınarak daha sonraki bir zamanda tekrar izlenebilir, derste kullanılan materyallere de daha sonradan erişilebilmesi için web sayfasına yüklenir. Böylelikle dileyen öğrenci dersi canlı takip ederken, dileyen öğrenci de daha sonraki bir zamanda kayıtlı dersleri izleyebilme imkanına sahiptir.

                Uzaktan Eğitim dersleri Yüksekokulumuzda kurulan stüdyolarda okulumuz öğretim elemanları tarafından yürütülmektedir. Öğretim elemanları derslere ilişkin çalışma kağıtları, çeşitli dokumanlar ve ders esnasında kullanılacak materyalleri eders.giresun.edu.tr web sayfasına yükleyebilir. İlgili ders saatinden önce öğrencilerin web sayfasını kontrol etmeleri ve duyuruları takip etmeleri, derse ilişkin önceden temin etmeleri gereken materyal olup olmadığını görmeleri ve varsa dersten önce temin etmeleri açısından faydalı olacaktır.

DERSLER NASIL TAKİP EDİLİR? KAYIT GEREKLİ Mİ?

                Dersler Uzaktan Eğitim web sayfası (eders.giresun.edu.tr) üzerinden Uzaktan Eğitim bağlantısına erişilerek öğrencinin dahil olduğu ilgili şube bağlantısı aracılığıyla takip edilebilir. Canlı ders bağlantıları, kayıtlı ders videoları, derslerde kullanılacak materyaller vb. bu yolla ulaşılabilir durumdadır.

                Öğrencilerimizin ders seçimi döneminde dersi seçmesi yeterli olup, ayrıca herhangi bir kayıt yapmaları gerekmemektedir. Dersleri canlı takip etmek isteyen öğrencilerimiz ders programında belirtilen gün ve saatte internet erişimi olan kişisel bilgisayarlarından, akıllı telefonlarından dersleri takip edebilirler.

 

DERSLERE DEVAM ZORUNLU MUDUR?

                Uzaktan Eğitim yoluyla yürütülen Yabancı Dil derslerinde devam zorunluluğu yoktur. Ancak ders öğretim elemanı dersleri takip eden öğrencilerin listesini talep edebilir ve ders öğretim elemanı canlı derse kimlerin katıldığını ya da katılmadığını görebilmektedir. Dolayısıyla canlı derslere katılmak sizlerin yararına olacaktır.

DERS DEĞERLENDİRMESİ VE SINAVLAR NASIL OLACAK?

                Vize ve final sınavları akademik takvimde sizlere ilan edilen tarihte, normal sınıflarda yüz yüze yapılacaktır. Ders öğretim elemanın görüşleri doğrultusunda yazılı ya da çoktan seçmeli (test) şekilde olabilir. Online sınav yapılmayacaktır. Sınav gün ve saatleri kayıtlı olduğunuz birimlerce duyurulacaktır.

İKİNCİ, ÜÇÜNCÜ, DÖRDÜNCÜ SINIF ÖĞRENCİSİYİM KALDIĞIM DERSLER NE OLACAK?

                Alttan dersi olan öğrenciler yine bu sistem üzerinden derslerini takip etmekle yükümlüdürler. Yabancı Dil derslerinin bir ya da daha fazlasından kalmış olan öğrenciler de Uzaktan Eğitim sistemini kullanarak öğrenimlerine devam edebilirler.